آمار بازدید

افراد آنلاین: 11

بازدید امروز : 209

بازديد دیروز : 177

کل بازدید : 191339

لوگو نشان ملی ثبت رسانه دیجیتال

logo-samandehi

نماد اعتماد و مجوز کسب و کار الکترونیکی

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل: سفر بزرگ ترین هیئت دانشگاهی کشور فرانسه به ایران

تاریخ ثبت: 1395/09/15

 قائم مقام وزير علوم در امور بين الملل ورئیس مرکز همکاری های علمي بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بزرگ ترین هیئت دانشگاهي کشور فرانسه متشکل از وزیر علوم و روسای 40 دانشگاه این کشور به منظور گسترش همكاري هاي علمی و فناوري، درروزهای 23 و 24 آذر به ایران سفر می کنند.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، دكترحسین سالار آملی امروز در نشستي خبري با اشاره به گسترش تعاملات بین المللی وزارت علوم اظهار داشت: وزارت علوم در روند کاری خود، دو ماموریت استراتژیک کلان دارد که حضور در صحنه های مختلف با تکیه بر توانمندی های کشور و حفظ نیروهای نخبه و توانمند در کشور را شامل می شود.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل افزود: وزارت علوم دیپلماسی خود را برروی راه اندازی سه محور کرسی های زبان و ادبیات فارسی، ایران شناسی و اسلام شناسی همکاری با کشورهای هدف در حوزه علم و پژوهش و بهره گیری از متخصصان ایراني خارج از كشور عملیاتی کرده است.
وی گفت: در دانشگاه های 35 کشور کرسی زبان وادبیات فارسی راه اندازي شده و سه هزار و 620 نفر در خارج از کشور دوره های مقطع لیسانس، ارشد و دکترا را در این کرسی ها می گذرانند.
دكترسالار آملي با بيان اينكه برای نخستین بار حوزه شیعه شناسی در دانشگاه آنکارا ترکیه راه اندازی شد، گفت : محور دوم مذاکرات وزارت علوم با کشورهای هدف در دولت یازدهم با کشورهای همسایه از جمله عراق، اردن، تاجیکستان، قرقیزستان و کشورهای چین، آلمان، اتریش، روسیه، فرانسه و ژاپن تعریف شده است.
دكترسالار آملی گفت: وزارت علوم با این کشورها در پی چهار هدف اساسی از قبیل برگزاری دوره های مشترک تحصیلی، انجام پژوهش های مشترک تبادل دانشجو و استاد است.
وی خاطر نشان کرد: محور سوم توسعه علم و فناوری بر اساس بهره مندی از ایرانیان خارج از کشور است، به گونه ای که سال 93 تعداد 13 پروژه مشترک و سال گذشته 15 پروژه برگزار کرده است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران کانون تحولات فنآوری بین المللی در منطقه است خاطرنشان کرد: سال گذشته 354 نخبه ایرانی برای حضور در سمینارهای مختلف به کشور آمده اند.
وی اظهار داشت: درروزهای آخراين هفته دو هیئت دانشگاهي از کشور آلمان برای همکاری های مشترک و برگزاری کارگاه های آموزشی به ایران سفر می کنند و در روزهای 21 و 22 آذر ماه نيز نشست علمی فناوری با دانشگاه هایی از روسیه خواهیم داشت.
دكترسالار آملی، با بیان اینکه فعالیت های خود را با روسیه توسعه داده ایم و دانشگاه شهید بهشتی در مسکو دفتر دارد و 13 دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر به این مرکز علمی در روسیه اعزام شده اند، گفت : روزهای 22 و 23 آذرماه اولین کارگاه مشترک با کشور هند در تهران برگزار خواهد شد و آخر آذر نیز هیات کشور سوئد به تهران سفر می کند.
وی گفت: هم اکنون هیئت 25 نفره از ايتالیا برای همکاری در زمینه فن آوری و نوآوری در کشور حضور دارد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بين الملل در پاسخ به سوالي درخصوص روند همکاری های بین المللی وزارت علوم گفت: این همکاری ها در دولت یازدهم به شدت روند صعودی داشته و تعامل بین المللی وزارت علوم نسبت به سال های گذشته حدود 25 تا 30 درصد جهش داشته است.
وی در پاسخ دیگر خبرنگاران درمورد عضویت ایران در سزامی گفت: ایران یکی از قطب های مهم سزامی است و مشکلاتی که در انتقال اعتبارات طی چند ماه گذشته به وجود آمده بود بر طرف شده است.
وی اظهار داشت: سزامی محوری است که پژوهشگران کشور با علوم و دانش دانش بینان و تکنولوژهای آن بیشتر آشنا می شوند.


نظرات کاربران


تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت محفوظ مي باشد.Copyright © 2014 All rights reserved